Anasayfa
Hesap Numaralarımız
İletişim
Online Bağış
Şırnak’ın Cizre ilçesinde İHH, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile, sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı.

Şırnak Valiliği tarafından 14 Aralık’tan bu yana sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Cizre ilçesinde   İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile ilçe halkına ücretsiz ekmek dağıtımı başlatıldı.

Cizre Nuh Gıda Bankası Başkanı Yusuf Özalp, başlatılan çalışmayla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Özalp konuşmasında şunları ifade etti.

“14 Aralık’tan beridir Cizre’de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Sokağa çıkma yasağı bugün 17. gününe girdi. Yani kesintisiz 17 gündür Cizre’de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Zaten mevcut olan mağduriyetler daha da fazla çoğaldı. Cizre’de yaşayan vatandaşlar maalesef maddi manevi büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Bu yaşanan mağduriyetlere İHH duyarsız kalmadı kendileri sağ olsun bizi arayıp derneğimizi aracı yaptılar. Şu anda Dicle mahallesinde adresini ve noktasını belirlediğimiz bir fırında ücretsiz ekmek dağıtımı yapılmaktadır. Bugün başladık, Allah’ın izniyle ve bu birkaç gün devam edecektir. Mağduriyetlere duyarsız kalmayan İHH’ ya çok teşekkür ediyoruz Allah bu güzel davranışlarını bu hayırlarını kabul etsin, aynı zamanda diğer STK ve kuruluşlardan bu duyarlılığı ve bu tür yardımları bekliyoruz ki, böyle bir şey olduğunda eğer yardımlarını bize gönderip bizi aracı kılarlarsa, inşallah en kısa zamanda güzel bir şekilde bu yardımları bu mağdur kardeşlerimize, mağdur insanlarımıza ulaştıracağız Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

Son Eklenen Haberler


Devamı
Cizre için yardım çağrısı

Devamı
Cizre Nuh Gıda Bankası Ramazan ayında muhtaçları unutmadı

Devamı
Gıda Bankacılığı
Derneğimiz Gıda Bankacılığı kapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir.
Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri ( gıda, giyecek, temizlik ,yakacak) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak vergiden düşebilirler.
 
 :  Dicle Mh. Sanayi Cad. No:41 Cizre – Şırnak
 :  0 (486) 616 1110 - 0 (545) 847 3323
 :  cizrenuhgidabankasi@gmail.com
Kurumsal
Hakkımızda
Vizyonumuz
Tüzük
Yönetim Kurulu
Gıda Bankacılığı
Faaliyetlerimiz
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Yardımlar
Gönüllü Faaliyetleri
Gönüllü
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Bağış Yöntemleri
Sosyal
Medya
Cizre Nuh Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Resmi web sayfasıdır. cizrenuhgidabankasi.org.tr © 2014 Yazılım & Tasarım : Fida Bilişim