Anasayfa
Hesap Numaralarımız
İletişim
Online Bağış
Cizre için yardım çağrısı
Cizre Nuh Gıda Bankası, 8 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan Cizre halkı için maddi ve manevi dayanışma çağrısında bulundu.

Cizre Nuh Gıda Bankası Derneği Başkanı Yusuf Özalp, Cizre için, 4-12 Eylül arasından yaşanan 8 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan Cizre halkı için yardım çağrısı yaptı.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle Cizre halkının topyekun mağduriyet yaşadığını belirten Özalp, “Kardeşlik için şimdi paylaşma zamanı” sloganıyla Cizre halkı için yardım çağrısında bulundu. Zaten mağdur olan halkın yaşanan sıkıntılar nedeniyle ihtiyaçlarının kat kat arttığının ifade eden Özalp, “Kendi imkânlarımızla bunu karşılamamızın mümkün olmadığını müşahede ettik. Bundan dolayı Ülke genelinde ve dışında bulunan duyarlı STK ve hayırsever kardeşlerimizden “Kardeşlik için şimdi paylaşma zamanı” diyerek, yardım çağrısında bulunuyoruz.

Cizre olaylarının başlamasıyla ülkenin bir kaç yerinde hiç kimsenin tasvip etmediği üzücü olaylar ile Müslüman kardeşler olan Kürt ve Türk’ler arasında yakılmak istenen fitne ateşini, yaptığımız bu dayanışma çağrısı ile gelin beraber söndürelim. Ve bu kirli oyunları yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bertaraf edelim.” ifadelerini kullandı.

Kardeşliğin pekişmesi ve fitne hesapları içinde olanlara fırsat vermemek adına yardım yapılması çağrısında bulunan Özalp, “Önümüzde yaklaşmakta olan Kurban Bayramının bunun için en iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Gelin Cizre için, Kardeşlik için kurbanlarımızı Cizre’deki mağdur ve muhtaç kardeşlerimize bağışlayalım.

Bu konuda Gıda Bankamıza ulaşmak isteyen kardeşlerimiz resmi web adresimiz olan www.cizrenuhgidabankasi.org.tr ve 0545 847 3323 No’lu telefondan bizlere ulaşıp vekaletlerini verebilirler.

Ayrıca isteyen hayırsever kardeşlerimiz Cizre’deki mağdur ve muhtaç aileler için resmi web adresimizde yer alan hesap numaralarından ve iletişim bilgilerinden ayni ve nakdi yardımlarda bulunabilirler.” dedi

Üye ve gönüllüleriyle ayni ve nakdi yardımları her an ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için aracı olmaya hazır olduklarını belirten Özalp, son olarak, yaşanan bu üzücü olayların bir daha olmamasını dileğinde bulundu. (İLKHA)

Son Eklenen Haberler


Devamı
Cizre için yardım çağrısı

Devamı
Cizre Nuh Gıda Bankası Ramazan ayında muhtaçları unutmadı

Devamı
Gıda Bankacılığı
Derneğimiz Gıda Bankacılığı kapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir.
Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri ( gıda, giyecek, temizlik ,yakacak) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak vergiden düşebilirler.
 
 :  Dicle Mh. Sanayi Cad. No:41 Cizre – Şırnak
 :  0 (486) 616 1110 - 0 (545) 847 3323
 :  cizrenuhgidabankasi@gmail.com
Kurumsal
Hakkımızda
Vizyonumuz
Tüzük
Yönetim Kurulu
Gıda Bankacılığı
Faaliyetlerimiz
Acil Yardımlar
Sağlık Yardımları
Eğitim Yardımları
Kültürel Yardımlar
Gönüllü Faaliyetleri
Gönüllü
Gönüllü Haberleri
Gönüllü Kurumlar
Çalışma Alanlarımız
Gönüllü Formu
Bağış
SMS Bağış
Online Bağış
Gayrimenkul Bağışı
Hesap Numaralarımız
Düzenli Bağış Talimatı
E- Bağış Takip Sistemi
Bağış Yöntemleri
Sosyal
Medya
Cizre Nuh Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Resmi web sayfasıdır. cizrenuhgidabankasi.org.tr © 2014 Yazılım & Tasarım : Fida Bilişim